Üle lahe klassireis Tallinkiga!

Meeldejäävad klassireisid Tallinkiga Helsingisse ja Stockholmi!


Klassireis on kooliaasta oodatuim sündmus, mida õpilased juba sügisel pikisilmi ootavad. Kuidas reisi planeerida, et see sujuks ning oleks hariv ja huvitav? Tallinkiga reisides on asi lihtne. Nii Helsingi kui Stockholm pakuvad koolilastele rohkesti eakohaseid tegevusi ning merereis üle lahe on juba ise pool põnevast seiklusest.

Klass saab kokku panna kava, mis annab teadmisi enim meeldivate õppeainete kohta, olgu selleks ajalugu, loodusõpetus, muusika- või kunstitund. Valikusse võiks kuuluda ka vahetund ehk jäätisekohvikuid ja miks mitte lõbustuspargi külastus.

  • Kui otsustad sõita ühepäevasele klassireisile, on parimaks sihtkohaks Helsingi, kuhu viib vaid kahetunnine mõnus laevareis. Põhjanaabrite pealinnas on loodushuviliste vaieldamatuks lemmikuks meremaailm Sea Life, kus elab üle 1500 isendi – raidest meretähtedeni. Põhjamaade suurima väljapanekuga troopikamajas Tropicarios saad tutvuda madude ja sisalikega, aga ka eksootiliste lindude ja kaladega.
  • Ajaloosõpradele soovitame linnaekskursiooni. Vaid paari tunniga saad sõita läbi Helsingi omanäoliste linnaosade ja tutvuda giidi juhendamisel tähtsaimate vaatamisväärsustega: Toomkiriku, Uspenski katedraali ja Sibeliuse monumendiga.
  • Kui soovid imetleda nüüdiskunsti üllatavaid palgeid, võid sammud seada Kiasmasse. Helsingi südalinnas paiknevas muuseumis eksponeeritakse nii Soome kui rahvusvahelistelt tuntud kunstnike loomingut.
  • Kui otsid veidi pikemat reisi, sobib kahe ööbimisega kruiis Stockholmi. 40-tunnisel laevareisil jääb linna uudistamiseks kuus tundi. Läänemere kauneimates laevades ootavad mugavad kajutid ja restoranide valik Rootsi lauast kuni gurmeeni. Suurepärane meelelahutusprogramm ei jäta lapsi igavlema ja annab õpetajale mõnusaid hingetõmbehetki.

Otse Stockholmi südames asuvas Vasa muuseumis näed ainsat 17. sajandist pärit laeva, mille originaalosadest ja puitskulptuuridest on säilinud tervelt 95%. Kuninglikus relvakambris saad tutvuda rikkalikult kaunistatud relvade, suursuguste kostüümide ja sädelevate tõldadega ning uurida kuningakoja sõjakäike, kroonimisi ja teisi kombetalitusi.


Vasa muuseum. Foto: Tallink.

ABBA muuseumist leiad ansambli kuulsad kostüümid, kuldplaadid, lindistusstuudio ja mälestusesemed. Interaktiivses muuseumis võid laulda koos kuulsa neliku hologrammidega „Mamma Miat“, miksida lugusid ja osaleda konkursil, kus otsitakse bändi viiendat liiget.


ABBA muuseum. Foto: Tallink.

Liblikamajas ootab troopilise kliimaga vihmamets, kus saad jalutada vabalt lendavate liblikate keskel.

Tehnikamuuseumis saad proovida silmadega maalimist, luua mõttejõuga muusikat, külastada amatöörraadiojaama, õppida keskkonnasäästlikku eluviisi ning osaleda sadades eksperimentides.


Tehnikamuuseum. Foto: Tallink.

Võta Tallinkiga ühendust ning aitame Sul otsustada, kuhu sõita ja milliseid kohti külastada!

Inspiratsiooni, ekskursioonide valiku ja meie kontaktid leiad Tallinki kodulehelt

Tere tulemast meie e-poodi! Siit leiad toredat ja põnevat oma igapäevaste tegevuste rikastamiseks või midagi üllatuslikku sõbrale kingituseks! Lihtsalt lisa tooted korvi ja kui oled e postile saabunud arve tasunud- saadame Sulle kohe kauba teele! Sinu Pedagoog! Peida